SP  ZOZ  NR1  W  RZESZOWIE

 

 

Szpital Miejski im. Jana Pawła II

 

 

Centralna Sterylizacja

 

 

Główna | O firmie  | Struktura | Przetargi | Biuletyn | Szpital

 

 

 

 

 

<< wstecz

 

 

 

 

 

Centralna Sterylizacja zmieniła lokalizację i od roku funkcjonuje w nowych, wyremontowanych pomieszczeniach. Zajmuje ok. 100 m kwadratowych .Wydzielone są 3 strefy zróżnicowane kolorystyką wnętrz: strefa sterylna – zielona, strefa czysta – niebieska, strefa przyjęć – żółta oraz  odpowiednie śluzy fartuchowo –umywalkowe, pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i socjalne.

 

Podstawę wyposażenia stanowią dwa sterylizatory parowe, przelotowe  typu SMS – W – wa ,umieszczone w konsoli ze stali nierdzewnej , posiadające cyfrową drukarkę i rejestrator ciśnienia każdy. Praca w sterylizacji odbywa się  w systemie koszowym.

 

            W strefie przyjęć odbierany jest i ewidencjonowany materiał „czysty”, po uprzedniej dezynfekcji u użytkownika. Materiał dostarczony jest przez okienko podawcze i układany na stołach roboczych. Po zaewidencjonowaniu segregowany jest na 5 – cio półkowych regałach. Regały te wykonane są z pełnych arkuszy blachy w celu ułatwienia utrzymania ich w czystości. Jeden ze stołów wyposażony jest w „ciepły blat” wykonany z trwałej płyty laminowanej dla wyeliminowania ziębienia rąk personelu podczas prac ewidencyjnych

            W strefie czystej dostarczony materiał rozdzielany jest na stoły do kontroli i pakietowania wyposażone w lupy podświetlane wykonane w klasie medycznej z soczewkami 3D, z uchylnymi osłonami i przegubowymi  ramionami, dozowniki taśmy sterylizacyjnej i metkownice 3 – rzędowe. Pojedyncze instrumenty pakowane są w rękawy foliowo – papierowe na mobilnym stanowisku do zgrzewania wyposażonym w podajnik rękawów i obcinarkę. Na wyposażeniu pomieszczenia znajduje się także uniwersalny inkubator testów biologicznych para/EO. Załadunek sterylizatorów odbywa się przy pomocy wózka załadowczego.

            W strefie sterylnej materiał po procesie sterylizacji wyjmowany jest przy pomocy wózka rozładowczego i umieszczany na regałach listwowych oraz 5 – cio półkowym regale z ażurowymi półkami. Wydawanie materiału odbywa się przez istniejące okno podawcze.

Poszczególne strefy są odpowiednio zabezpieczone przez funkcjonujący system przebieralni i śluz. Przy zmianie strefy czystości obowiązkowa jest zarówno zmiana odzieży jak i obuwia  i dezynfekcja rąk .

Wszystkie punkty przeznaczone do mycia rąk wyposażone są w zestawy higieniczne ( dozownik na mydło, ręczniki jednorazowego użytku, środek dezynfekcyjny i urządzenia zrzutowe)z armaturą wodną obsługiwaną łokciem Dla zapewnienia prostego sprawdzenia (rewizji) instalacji sufity posiadają konstrukcję kasetową.

Centralna Sterylizacja Szpitala Miejskiego świadczy usługi: w zakresie sterylizacji parą wodną w nadciśnieniu w temp. 121°C lub 134 °C dla szpitala, przychodni specjalistycznych i podmiotów zewnętrznych publicznych i niepublicznych od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 – 21:00 oraz w soboty w godz. od 7:00 – 14:35. 

STERYLIZUJEMY

·        materiał opatrunkowy

·        bieliznę

·        pieluchy

·        narzędzia medyczne(chirurgiczne, okulistyczne, laryngologiczne, ginekologiczne)

·        artykuły z tworzyw sztucznych

·        szpatułki

 

ZAPEWNIAMY WYSOKĄ JAKOŚĆ

·        prowadzimy codzienną kontrolę autoklawów odpowiednimi testami

·        posiadamy wysoki standard monitorowania procesu sterylizacji

         wskaźnikami: orzekającymi (fizycznymi i biologicznymi) oraz pomocniczymi (chemicznymi)

·        prowadzimy wydruk parametrów procesów sterylizacji

·        zapewniamy opakowania najnowszej generacji ( rękawy papierowo – foliowe gładkie, papier krepowany)

·        do transportu materiał zabezpieczamy w dodatkowe opakowania ( worki foliowe)

 

PRZYJMUJEMY NARZĘDZIA:

·  po przeprowadzonej dezynfekcji w środkach o pełnym spektrum działania i przepłukaniu ich w wodzie demineralizowanej

·    narzędzia mają być suche

·    rozdział i odbiór materiału sterylnego dokonywany jest z magazynu sprzętu jałowego w godzinach:

PN  -  PT  :  10:00 – 11:00

                     13:00 – 14:00

                     18:00 – 19:00

SOBOTA :   13:00 – 14:00 

 

Zleceniodawca dostarcza i odbiera materiał w zamykanym pojemniku swoim transportem. Dla stałych klientów proponujemy ceny negocjowane.

  E. Myszka

 

 

     

 

Wszelkie Prawa Zastrzeżone   -  SP ZOZ NR 1 W RZESZOWIE